JAKIE MEBLE DO KUCHNI – WYBIERZ MĄDRZE!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Meble do kuchni to zakup na wiele lat. Dobór odpowiedniego sprzętu wiąże się z kosztami. Należy więc dostosować kuchnię do stylu życia i wybrać funkcjonalne meble kuchenne zgodne z naszymi gustami. W wyborze nie ma żadnych ograniczeń, poza jednym, kosztami.

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu mebli kuchennych, w skład takiego zestawu najczęściej wchodzą szafka pod zlewozmywak, szafki do kuchni stojące do przykrycia blatem oraz kilka szafek wiszących. Dolne szafki kuchenne połączone są z blatem. Współczesna tendencja to długie ciągi szafek, w których jednakowe fronty kryją różne funkcje.

Sklepy często oferują pojedyncze szafki do kuchni służące do zestawienia w komplety. Takie rozwiązanie problemu umeblowania jest wielokrotnie tańsze niż zakup całych zestawów.

Urządzenie kuchni  tanim kosztem jest możliwe. Można skompletować zestaw ze starych mebli do kuchni. Punktem wyjścia może być kilka szafek do kuchni podstawowych uzupełnionych kredensem lub koszami wiklinowymi.

Kupując meble do kuchni należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i komfort otwierania. Na pewnych rzeczach nie można oszczędzać. Klasyczne są drzwiczki skrzydłowe w szafkach do kuchni. To najtańszy system otwierania szafek. Takie zawiasy kosztują około 30 złotych, podczas, gdy za inne systemy można zapłacić nawet kilkaset złotych. Warto je stosować, gdy w kuchni jest dużo wolnej przestrzeni. Szafki skrzydłowe są trudne do otwierania w narożnikach, gdy dwie pary drzwi wchodzą sobie w kolizję. Uchylne drzwi sprawdzają się w niskich i szerokich wiszących szafkach, gdzie tradycyjne otwieranie skrzydeł jest niewygodne. Taki sposób otwierania szafek jest droższy od skrzydłowego. Mechanizm, który służy do otwierania szafek może kosztować około 300 zł.

Wiszące meble kuchenne to najpopularniejsze umeblowanie kuchni. Na tle innych wyróżniają się szafki żaluzjowe. Ich atutem są faktury drzwiczek oraz kolor i materiał frontu. Szafki stalowe są lekkie i bardzo nowoczesne, drewniane przypominają nieco meble kolonialne. Ich otwieranie nie wymaga miejsca na drzwiczki przed szafką, jednak system otwierania szafek żaluzjowych zajmuje sporo miejsca. Można regulować wysokość, do jakiej opuszczamy żaluzję, co umożliwia ekspozycję przedmiotów. To nie jest tanie rozwiązanie, koszt żaluzji do szafek wynosi nawet do 900 złotych.

Nowoczesnym rozwiązaniem są kuchenne szafki bezuchwytowe. Otwierają się dzięki wyfrezowanej krawędzi. Fronty szafek tworzą gładkie powierzchnie na tle ścian, stając się kolorowymi plamami. Systemy bezuchwytowe nie są tanie, ponieważ koszt za pojedynczą sztukę wynosi nawet do 120 złotych. Jednak w takie rozwiązanie warto zainwestować nie tylko ze względów estetycznych, ale szczególnie gdy posiadamy małe dzieci. Przy takim systemie otwierania młode pociechy nie nabiją sobie guza o wystające uchwyty. Modnym rozwiązaniem są drzwiczki przesuwane, które również nie zabierają miejsca przed szafą. Fronty są wówczas osadzone na prowadnicach. Kupując szafki z takim systemem, dobrze jest zwrócić uwagę na jakość i gwarancję systemów przesuwanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakim zakresie warto się obecnie szkolić, by dostać dobrą pracę?
W jakim zakresie warto się obecnie szkolić, by dostać dobrą pracę?
W dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy, posiadanie odpowiednich kwalifikacji i umiejętności jest kluczowe dla zdobycia dobrej pracy. Wybór właściwego zakresu szkoleń może mieć decydujący wpływ na naszą karierę zawodową. 
Jak wybór odpowiedniego podłoża do ćwiczeń wpływa na efektywność rehabilitacji?
Jak wybór odpowiedniego podłoża do ćwiczeń wpływa na efektywność rehabilitacji?
Podłoże treningowe ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej rehabilitacji. Dowiedz się, jak wybrać idealne podłoże do ćwiczeń, by maksymalnie wykorzystać czas poświęcony na rehabilitację.
Jakie są zalety pracy za granicą?
Jakie są zalety pracy za granicą?
Praca za granicą oferuje wiele zalet i możliwości, które przyciągają coraz więcej osób.
Ostatnie wpisy
Polecamy